Kurumsal

Neden Çocuk Olmak İsteyeceksiniz?

Merhaba, şimdi sizlere okulların tarihçesinden, bir okula neden gidildiğinden veya okulun gerekliliğinden değil, nasıl bir okul hayal ettiğimizden bahsedeceğiz.

Öncelikle hayal ettiğimiz sistemin ismi 'BÜGEM' Bütünsel Gelişim Eğitim Modeli. Peki nedir BÜGEM?

BÜGEM; Çağfen Koleji eğitim kurumlarının bugüne kadar binlerce mezunundan aldığı deneyimle hazırladığı ve okul öncesi kademesi için 4 eğitim programından oluşan ayrıcalıklı eğitim modelinin ismidir.

Gelin şimdi BÜGEM'i oluşturan bu 4 adıma birlikte bakalım:

Bildiğiniz gibi çocuklarımız 12 yaşına kadar gözlem, araştırma, sınıflandırma ve sorgulama konularında oldukça iddialıdır. Dolayısıyla okul öncesi dönemde yeteneklerini keşfetme en üst noktadadır. Onların birer beceri avcısı olduklarının farkında olduğumuz ilk adımımız BEP 'Beceri Eğitimi Programı'dır ve bu adım BÜGEM'in de ilk adımıdır.

Günümüzde dünya vatandaşı olmanın ayrıcalığı tartışılamaz. Bu anlayışla özellikle dil gelişiminin en etkili olduğu dönem olan okul öncesi dönemden başlayarak hem Türk hem de yabancı öğretmen eşliğinde çocuklarımızın iki farklı dil ile iletişim becerilerini geliştiriyoruz. Bugün YEP 'Yabancı Dil Eğitim Programı'mız sayesinde yabancı dilin artık BÜGEM'de çocuklara yabancı olmadığını söyleyebiliyoruz.

Kuşaklar arası aktarımla geleceğe bırakacağımız milli değerlerimizi ve UNESCO’nun onaylamış olduğu 12 farklı değeri eğitim modelimizin değerler eğitimi programı kapsamında yer veriyoruz. Bu sayede çocuklarımızın karakter oluşumunda herkes tarafından kabul gören toplumsal değerler BÜGEM'de davranışa dönüşüyor. Artık çocuklar DEP 'Değerler Eğitimi Programı' ile bir adım önde ilerliyor.

BÜGEM'in tamamlayıcısı olan en son bölümü ise Okula Hazırlık Programı. Ablaları ve abileri gibi okul heyecanı taşıyan miniklerimizi okul olgunluğu oluşmuş, akademik başarıyı en üst seviyeye getirmiş bireyler olarak yetiştiriyoruz. BÜGEM'de çocuklarımızı okula ve akademik başarıya hazır hale getiriyoruz.  

Peki tüm bunları nasıl bir sistem içinde gerçekleştiriyoruz?

BÜGEM'in içerisinde yer alan 12 Ay Eğitim uygulaması sayesinde 3-6 yaş gurubu çocuklarımızı akademik, iletişim, dil ve sosyal yaşam becerilerini 9 aylık eğitim ile sınırlamıyoruz. Çünkü çocuklarımızın yetenek bilincine ulaştırmanın sürekli eğitim ile olduğunu biliyoruz. BÜGEM sayesinde anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımızı keşfediyor onları akademik başarıya taşıyoruz.

Biz bugün PİO 'Pozitif İklim Okulu' anlayışımızla, çocukların kendisi ve çevresi ile olumlu iletişim kurmalarını sağlıyor, değerleri davranışlara dönüştürüyoruz.  Bilginin değerini biliyor, onu yaşama transfer ediyoruz.

Çocuklarımızı hijyen, beslenme, ulaşım, ve güvenlik konularında da sizin kadar önemsiyoruz.

Biz bugün BÜGEM’de onları geleceğe değer katan bireyler olarak yetiştiriyoruz.

Anaçağ Anaokulu’nda “Siz de Çocuk Olmak İsteyeceksiniz.”

Geleceğe değer katan bireyler yetiştiriyoruz.

Her gün çocuğunuz için mükemmel bir eğitim sunacağız.
KAYIT BAŞVURUSU